Korduma Kippuvad Küsimused

1) Võimalik, et segu pole piisavalt maha jahtuda jõudnud. Pane segu tagasi sügavkülma, ilmselt pole piisavalt maha jahtunud. Kui vedel segu on anuma servast juba kergelt jäätumas, võta uuesti külmast välja ja vahusta veelkord! Võid korduvalt segu uuesti sügavkülma panna ja siis uuesti vahustada, see ei riku tulemust, pigem just saab soovitud tulemuse.

2) Võib ka olla, et segu püütakse liiga laiapõhjalises kausis vahustada, kus mikseril on keeruline seda ühtlaselt vahustada. Segu vahustub kõige paremini kõrgemas silindrilises nõus – näiteks mõõdukann on hea nõu käsimikseriga vahustamiseks.

Vedeliku ja pulbri maht on enamvähem 1:1 le – kui tahad liitri jäätist teha, võta 300 ml pulbrit ja lisa 300 ml vedelikku (vesi, mahl, piim, vee ja püree segu, jne)

Kõik lisandid, eriti tahked tükid, soovitame lisada, kui segu on sügavkülmikus oma jahtumise lõpetanud ja mikseriga soovitud tulemuseni vahustatud. Siis sega kohevasse jäätisesegusse soovitud lisandid (marju, pähkleid, šokolaadi või küpsise tükke, muid maiustusi, rosinaid, sukaadi – mis parasjagu huvitav tundub) ja külmuta samas nõus või kalla suuremasse madalamasse kaussi/portsjonkaussidesse. Kui tahad ka pealt jäätist kaunistada, siis lase jäätisel sügavkülmas enne veidi tahenda, et kaunistused „ära ei upuks“.

Jaa, vee asemel või osaliselt vee asemel võib kasutada erinevaid vedelikke. Kuna algselt on juba piimakomponendid pulbris sees, siis otsest vajadust piimaga teha pole aga võib, koor juba jääb veidi liiga rammusaka – aga võib teha, täiesti maitseasi.

Meile ja meie klientidele on enim meeldinud vee asemel/veega segatult:

Külm kohv 100% vee kogusest

Marjapüree – umbes pooleks veega (vee kogust vähendad poole võrra ja lisad pool osa püreed)

Laimi-/sidrunimahl – vastavalt soovitud hapukuse astmele, asenda nii palju veest mahlaga, kui maitse tundub meelepärane. Ja kui soovid suviselt sorbetilikku mahlasemat jäätise tulemust, siis ära väga vähendagi vee kogust, lihtsalt lisa mahla – jääb mõnusalt jahutava mahlajäätise tekstuur.